İstanbul Bilim Üniversitesi Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İstanbul Bilim Üniversitesi Forumu

İstanbul Bilim Üniversitesi forumu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

erkek arkadaşlar dikkat böle hatunlar çıkmasın karşınıza :D

YazarMesaj
TGBA GK

TGBA GK

erkek arkadaşlar dikkat böle hatunlar çıkmasın karşınıza :D Empty
MesajKonu: erkek arkadaşlar dikkat böle hatunlar çıkmasın karşınıza :D   erkek arkadaşlar dikkat böle hatunlar çıkmasın karşınıza :D Icon_minitimePerş. Şub. 07, 2008 4:05 pm

İzmir'den M.T. soruyor:
Hocam, ben 38 yaşında, kimya öğretmeni bir genç bayanım. Üç ay kadar önce kısmetim acildi ve iyi niyetli bir gençle tanıştım. Gecen hafta da nişanlandık. Mutluluktan uçuyordum ki dun laboratuarda korkunç bir şey keşfettim. Nisanlımın bana aldığı yüzüğü denemek için cıvaya attım, ve maalesef yüzdü. Halbuki saf altının özgül ağırlığı civanınkinden fazla, batması gerekirdi. Demek bana aldığı yüzük saf altın değil, öyleyse sevgisi de saf olamaz. Şimdi ben bu cıvayı nisanlımın yemeğine koyup bu isi bitirmeyi düşünüyorum, ne dersiniz?

Güzin Abla'nın cevabi:
Arşimet'in hayatına her yönüyle vakıf olduğunuz anlaşılıyor. Yalnız yüzey gerilimini hesaba katmamışsınız, cıvanın yüzey gerilimi suyunkinden çok daha fazladır. Böylece kendinden ağır cisimleri de kaldırabilir, çünkü o cisim batarken ortaya çıkartacağı yüzey için harcaması gereken enerji, kendi potansiyel enerjisinden fazla olabilir. Ayrıca civanın saf olmama ihtimali de var, o yüzden ani kararlar vermeyin derim.

erkek arkadaşlar dikkat böle hatunlar çıkmasın karşınıza :D
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-